top
sterowanie
page_up
pompa_ciepla

POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła to idealny wybór dla poszukujących ekologicznego źródła ogrzewania. Daje możliwość na współpracę z panelami fotowoltaicznymi. Pompa ciepła, zastosowana w domach dobrze wyizolowanych, z ogrzewaniem podłogowym, pozwala zaoszczędzić aż 75% kosztów energii oraz zredukować nawet do 30% emisję szkodliwych substancji.

Pompy ciepła wykorzystują energię zmagazynowaną w powietrzu, gwarantując odpowiedni komfort cieplny w domu czy miejscu pracy. Sprawdza się przy ogrzewaniu podłogowym, kaloryferach, a także do ogrzewania wody użytkowej. Wybór pompy ciepła to wybór wygody i komfortu!

BUDOWA POMPY

budowa_pompy
square

Pompa ciepła to nowoczesne rozwiązanie, gwarantujące uzyskanie optymalnych warunków bytowych w Twoim domu. W zależności od pogody, pozwala wykorzystać funkcję grzania lub chłodzenia. Oferujemy pompy typu monoblok i split.

MONOBLOK – to jedna jednostka montowana na zewnątrz budynku, w której w zaizolowanej termicznie oraz akustycznie konstrukcji znajdują się wszystkie podzespoły.

SPLIT – typ pompy, w którym podzespoły są podzielone pomiędzy jednostką zewnętrzną a wewnętrzną.Wewnątrz montowany jest skraplacz oraz automatyka i część hydrauliczna. Z kolei parownik, sprężarka, zawór rozprężny oraz wentylator znajdują się w jednostce zewnętrznej. Sprawia to, że sterowanie pompą jest wygodniejsze.

montaz

MONTAŻ POMPY CIEPŁA

Pierwszym krokiem jest oszacowanie zapotrzebowania cieplnego dla budynku (audyt). Kolejnym zaś dobór pompy ciepła z odpowiednią mocą grzewczą. Następnie wybór miejsce montażu jednostki/jednostek.
Nasza oferta obejmuje instalację pompy ciepła oraz jej podłączenie do systemu centralnego ogrzewania i wymiennika wody użytkowej. komfortu!

ogrzewanie

SERWIS

Nasi specjaliści wykonują przeglądy i serwis pomp ciepła: kontrolę ciśnienia układu chłodniczego, kontrolę szczelności, sprawdzanie filtrów, zaworów, przyłączy. Prawidłowy serwis to podstawa długotrwałej, bezawaryjnej pracy urządzenia.

OGRZEWANIE

Pompy ciepła powietrze-woda pozwalają na zrównoważone działanie, zapewniające możliwość ogrzewania, chłodzenia, a także dostarczania ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła jest urządzeniem, które charakteryzuje się najwyższą klasą energetyczną wśród urządzeń grzewczych oraz najwyższą klasą wśród urządzeń do podgrzewania wody użytkowej. To rozwiązanie grzewcze przyszłości – zwłaszcza jeśli
pozyskujemy energię pochodzącej ze
źródeł odnawialnych. Wybierz swoją
przyszłość!

pompy
pompy
form

EKa Sp. z o. o.
ul. Św Jana 13, 43-267 Suszec
tel. 32 212 4191