top
page_up
sok_z_buraka

sok z buraka kiszonego

Źródło witamin i minerałów. Przygotowany z polskich buraków, gęsty.

zurek

przepis na żurek śląski

1. W garnku umieścić 400 g żeberek lub kości wieprzowych, zalać 2 l wody, dodać 3 liście laurowe, 5 kulek ziela angielskiego, 3 kulki pieprzu, kilka suszonych grzybów i zagotować.

2. Gdy bulion się zagotuje dodać obrane i pokrojone warzywa: 2 marchewki, 1 korzeń pietruszki, 1/2 korzenia selera, 1 por, 1 cebulę. Całość gotować pod przykryciem na małym ogniu przez ok. 1 godzinę. Podczas gotowania dodać 1 łyżeczkę soli.

3. Wyjąć z bulionu warzywa. Następnie włożyć do garnka 500g obranych i pokrojonych w dużą kostkę ziemniaków, gotować przez 20 minut.

4. Boczek pokroić w drobna kostkę a kiełbasę śląską na plasterki i podsmażyć na patelni. Dodać na poatelnię posiekanącebulę i zeszklić.

5. Po ugotowaniu ziemniaków, wyjąć z bulionu mięso i grzyby. Mięso obrać, ugotowane grzyby imarchewkę pokroić, a następnie wrzucić z powrotem do bulionu. Dodać podsmażoną cebulę z kiełbasą i boczkiem. Doprawić zupę majerankiem i przeciśniętym przez praskęząbkiem czosnku.

6. Na koniec dodać zakwas - Żurek śląski firmy EKa i gotować jeszcze przez ok. 10 minut.

7. Podawać z jajkiem gotowanym na twardo lub półtwardo.

żurek śląski

Zakwas na żur, przygotowany według tradycyjnej receptury, Tylko z naturalnych składników. Bez konserwantów i wzmacniaczy smaku. Idealny na rodzinny obiad.

barszcz_czerwony

przepis na barszcz czerwony

1. 20 gramów suszonych grzybów zalać wody i zostawić do namoczenia.

2. Do garnka włożyć połówkę kury, dodać dwie średnie marchewki, korzeń pietruszki, kawałek selera i nieobrane ząbki czosnku.

3. Cebulę przekrój na pół i podpiekaj chwilę na suchej patelni. Dodac obrane i pokrojone buraki ok 1 kg. Dodać 2 liście laurowe, 4 ziarna ziela angielskiego, kilka ziaren pieprzu i łyżkę soli.

4. Do garnka wlej dwa litry wody. Zagotować bulion a następnie zmniejszyć moc palnika i gotować zupę jeszcze przez dwie godziny.

5. Po tym czasie wszystkie składniki zupy odcedź. Barszcz przecedźić przez sitko. Do wywaru dodać szklankę zakwasu - barszcz czerwony firmy EKa.

6. Dolej również wywar z grzybów oraz wsyp szczyptę cukru i sporą szczyptę soli. Od tego momentu nie należy gotować barszczu. Do podania najlepiej delikatnie podgrzewać.

7. Podawać z ugotowanym jajkiem.

barszcz czerwony

Zakwas na barszcz.

smalec_w_sloiku

smalce w słoikach

Produkowane metodą zapiekania, cechują się wyjątkowym, wyrazistym smakiem. Smalce występują w wariantach: z boczkiem, cebulowy, czosnkowy, domowy. Prosty skład to gwarancja produktów najwyższej jakości.

barszcz_bialy

przepis na barszcz biały

1. Do dużego garnka włożyć 500 g mięsa wieprzoweko z kością opłukane i pokrojone na kawałki, wlać 3 litry zimnej wody, dodać 1 i 1/2 łyżeczki soli i gotować pod przykryciem ok. pół godziny.

2. Następnie dodać obrane i opłukane warzywa z włoszczyzny, cebulę, wędzonkę, 2 suszone grzyby, kilka kulek pieprzu, 2 liście laurowe oraz 5 ziaren ziela angielskiego. Zagotować a następnie zmniejszyć ogień, przykryć i gotować przez ok. 1 godzinę.

3. Dodać opłukaną i ponacinaną białą kiełbasę i gotować na małym ogniu przez ok. 20 minut.

4. Dodać 2 rozgniecione ząbki czosnku. Odstawić na 15-20 minut, następnie przecedzić.

5. Dodać zakwas na biały barszcz - firmy EKa i zagotować, dodać majeranek, pokrojoną na plasterki kiełbasę oraz ugotowane grzyby.

6. Zupę doprawić świeżo zmielonym pieprzem i zaprawić śmietaną 18%.

7. Podawać z ugotowanym jajkiem.

barszcz biały

smalec_smakowy

smalce smakowe
ze skwarkami

Smalce w trzech wariantach smakowych:
czosnkowym, cebulowym i domowym.
Produkowane metodą tradycyjnego wytopu,
z dodatkiem najlepszych składników,
stanowią doskonały dodatek do pieczywa.

watrobianka

wątrobianka

Tworzona według własnej receptury, odpowiednio doprawiona

form

EKa Sp. z o. o.
ul. Św Jana 13, 43-267 Suszec
tel. 32 212 4191