top
sterowanie
page_up
nudowa_panelu
budowa
panelu

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

Ogniwa fotowoltaiczne to ekologiczne źródło energii elektrycznej. Pozwalają one pozyskać energię ze słońca. Nasza firma proponuje usługę obejmującą fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej mocy instalacji, zgodnej z zapotrzebowaniem oraz odpowiedniego systemu montażowego.

Oferujemy także kompleksową obsługę związaną z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji i składaniem wniosku o przyłączenie instalacji do sieci. Dodatkowo nasi specjaliści skonfigurują urządzenia oraz zainstalują aplikacje, pomagające w kontrolowaniu efektywności instalacji.

Wykonujemy instalacje dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Wybór i sposób montażu paneli fotowoltaicznych jest zależny od warunków technicznych. Przed przystąpieniem do montażu paneli, nasi fachowcy przeprowadzają oględziny miejsca, aby zaproponować najbardziej optymalne rozwiązanie i zagwarantować wysoką efektywność, bezpieczeństwo i jakość instalacji.

montaż paneli na dachu spadzistym

montaz_gont_papa

gont i papa

dachówka karpiówka

dachowka falista

montaż paneli na dachu płaskim

konstrukcje balastowe
system bezinwazyjny
z zastosowaniem
betonowych obciążników

konstrukcje wsporcze - ekierki
profile wkręcane
w poszycie dachowe

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS MONTAŻU

• ORIENTACJA – optymalne usytuowanie paneli to skierowanie ich na południe; w przypadku gdy otoczenie i warunki wymuszają inne ułożenie (wschód, zachód), należy przewidzieć zmniejszoną wydajność instalacji.

• KĄT NACHYLENIA DACHU – najbardziej optymalnym kątem jest 25°-40°, jednak możliwy jest montaż instalacji na niemal każdym rodzaju dachu.

• POWIERZCHNIA DACHU – determinuje ilość montowanych paneli, a w konsekwencji – moc instalacji.

• RODZAJ POKRYCIA DACHOWEGO – instalację można zamontować na blachodachówkach, blachach trapezowych, dachówkach ceramicznych, goncie, papie czy membranie.

• STOPIEŃ ZACIENIENIA – wybierając miejsce na montaż paneli, należy unikać takiego, które jest narażone na zacienienie, np. przez wykusze, kominy, drzewa itp. W przypadku braku możliwości uniknięcia zacienienia, zalecane jest zastosowanie optymalizatorów mocy.

instalacje na gruncie

montaz_gont_papa
wiata garażowa
konstrukcja na jednej nodze
konstrukcja na dwóch nogach
rodzaje paneli fotowoltaicznych

Ogniwa, z których zbudowane są moduły fotowoltaiczne, wytwarza się z mono- lub polikrystalicznego krzemu. Dzięki krzemowej płytce, możliwe jest wytwarzanie prądu. Panele monokrystaliczne to najbardziej zaawansowane ogniwa, zbudowane z monolitycznego, pojedynczego kryształu krzemu. W panelach polikrystalicznych krzem jest krystalizowany i łączony w dużą bryłę. Te panele cechuje mniejsza moc w przełożeniu na powierzchnię w porównaniu do paneli monokrystalicznych. Pracujemy na panelach uznanych marek: JINKO Solar, LONGI Solar, JUST Solar, DAH Solar.

rodzaje_paneli
rodzaje_paneli_loga
falowniki

FALOWNIKI

Falownik to bardzo ważny element składowy instalacji, ma kluczowy wpływ na poprawne działanie instalacji oraz jej efektywność. Odpowiednio dobrany inwerter pozwala zoptymalizować wydajność paneli. Falownik odpowiada za synchronizację instalacji z siecią oraz pozwala na monitorowanie jej funkcjonowania. W naszych instalacjach stasujemy falowniki marek: Afore oraz Huawei.

falowniki_loga
form

EKa Sp. z o. o.
ul. Św Jana 13, 43-267 Suszec
tel. 781 144 999